Często zadawane pytania

Co się stanie, kiedy mój plakat ktoś uszkodzi albo zaklei?

Wszystkie punkty do plakatowania kontrolujemy okresowo i wyrywkowo. Uszkodzone plakaty naprawiamy zaraz po stwierdzeniu usterki albo do 48 godzin od zgłoszenia usterki ze strony klienta. Stwierdzone usterki prosimy zgłaszać w dowolnym czasie e-mailem info@rengl.pl do serwisu klienta albo telefonicznie + 48 514 126 840.
Do naprawienia uszkodzonych plakatów potrzebujemy Państwa plakatów zapasowe. Prosimy zostawiać w każdym punkcie odbioru plakatów do każdego Państwa zamówienia co najmniej 10% plakatów zapasowych na wymianę.

Naprawy uszkodzonych plakatów i naklejanie plakatów zapasowych wykonujemy dla Państwa bezpłatnie.

Co to są naklejki, jak się je nakleja i ile kosztują?

Naklejka musi zawsze być umieszczona na plakacie, do którego się odnosi. Zwykle uzupełnia go o  na przykład konkretny termin imprezy. Maksymalny format naklejki to A3. Jeżeli naklejkę na plakat będziecie naklejać sami, to prosimy korzystać z kleju odpornego na warunki atmosferyczne tak, aby naklejka nie spadła z plakatu po jego wylepieniu. Zalecamy jednak Państwu powierzenie naklejenia naklejek naszym profesjonalistom. Cena za naklejkę, którą dodacie do plakatów, a którą przykleją nasi przeszkoleni i doświadczeniu plakatujący pracownicy, wynosi 0,4 PLN za sztukę i dzień.

Prosimy dołączyć do plakatów z naklejkami, które są przekazywane do punktu odbioru plakatów, zawsze jeden kompletny wzór przedstawiający, jak naklejka ma być umieszczona na plakacie.

Czy mogę sobie wybrać tylko niektóre konkretne, preferowane punkty do naklejania swoich plakatów?

Tak, przy przekazywaniu Państwa plakatów trzeba w zamówieniu podać na piśmie numery ewidencyjne konkretnie wybranych przez Państwa punktów do plakatowania, a my Państwa plakaty będziemy naklejać przede wszystkim na tych punktach. Mogą Państwo w ten sposób wybrać konkretne punkty dla wszystkich albo tylko dla części Państwa plakatów. Dopłata za gwarantowany wybór punktów preferowanych wynosi 10,- PLN za każdy plakat jednorazowo bez względu na czas trwania kampanii.

Dlaczego czasami przykleja się po dwie sztuki plakatów na jednym słupie lub tablicy plakatowej?

Plakaty przykleja się równomiernie na całym terenie miasta tam, gdzie jest wolne miejsce. W ogromnej większości przypadków kleimy plakaty po jednej sztuce na každým punkcie (jeżeli klient wyraźnie nie życzy sobie inaczej). Jeżeli na którymś z punktów do plakatowania nie ma miejsca, to osoba plakatująca może umieścić dwa plakaty na innym punkcie, ale nie więcej chyba, że nie będą sobie Państwo tego wyraźnie życzyć.

Jeżeli w przypadku zajętego punktu do plakatowania nie będą Państwo chcieli nakleić swojego plakatu w innym miejscu albo będą Państwo chcieli nakleić dwa plakaty na innym punkcie tak, aby była zapewniona maksymalna promocja i wszystkie plakaty zostały naklejone, prosimy to zaznaczyć w punkcie odbioru plakatów w swoim zamówieniu, że chcą Państwo przyklejać maksymalnie jeden plakat na słup lub tablicę. Jeżeli jednak gdzieś stanie się tak, że punkt będzie zajęty, to ewentualnie niewykorzystane plakaty zwrócimy Państwu albo ustalimy z Państwem inną możliwość ich lokalizacji.

Jak się oblicza cenę?

Cenę kampanii plakatowania liczy się, jako iloczyn trzech danych: LICZBA DNI x LICZBA PLAKATÓW x CENA ZA PLAKAT NA JEDEN DZIEŃ zgodnie z cennikiem dla właściwego miasta. Stali klienci mogą uzyskać zniżki lojalnościowe i ilościowe. Agencjom reklamowym i medialnym udzielamy po wcześniejszym ustaleniu prowizji agencyjnych i rabatów ilościowych.

Jak się oblicza czas trwania kampanii?

W przeciwieństwie do innych użytkowników powierzchni plakatowych nie mamy ustalonego żadnego minimalnego czasu trwania kampanii, a ceny nie liczymy dla tygodni, ale dla dni.Płaci się więc za każdy rozpoczęty dzień trwania kampanii. Kampanię plakatowania można zamówić na dowolną liczbę dni. Trzeba tylko przestrzegać warunku zakończenia kampanii. Kampania może się skończyć albo ostatniego dnia Państwa promocji albo w dowolny standardowy dzień plakatowania – zależnie od tego, co nastąpi wcześniej. Jeżeli Państwa impreza odbywa się na przykład w piątek, to nie można zmówić kampanii z czasem trwania tylko do czwartku.


Przykład 1: Jeżeli Państwa impreza odbywa się w sobotę, a plakaty będziemy przyklejać podczas wcześniejszej niedzieli, to chodzi tu o siedem rozpoczętych dni trwania kampanii.

Przykład 2: Jeżeli Państwa impreza odbywa się w środę, to kampanię można zamówić albo do wcześniejszej niedzieli, tj. na osiem rozpoczętych dni albo aż do środy, tj. na 11 rozpoczętych dni.

Jaką gramaturę papieru i technologię należy wybrać do drukowania plakatów?

Do wykonywania plakatów zalecamy Państwu gramaturę papieru w granicach 80-115 g/m2. Cieńszy papier prześwituje i drze się. Grubszy papier albo papier laminowany trudno nasącza się klejem, dlatego przy jego zastosowaniu nie możemy zagwarantować wysokiej jakości plakatowania. Plakaty można drukować cyfrowo (przy krótszych seriach) albo offsetowo (przy większych ilościach przekraczających 100 sztuk). Zastosowane farby muszą być stabilne kolorystycznie, odporne na stosowane kleje i muszą wytrzymywać warunki pogodowe (słońce, woda). Z doświadczenia wiemy, że absolutnie wykluczony jest druk atramentowy (na przykład na drukarce domowej) – farba szybko rozmaże się, zatem nasza firma nie może za to ponosić odpowiedzialności.

.

Jaka jest forma płatności?

Płatności przyjmujemy z góry i zwykle gotówką albo przelewem bankowym. W naszym biurze i w naszych punktach odbioru plakatów przyjmujemy należność w gotówce przy przyjmowaniu Państwa plakatów i zamówienia. Jeżeli nie mają Państwo możliwości udania się do punktu odbioru plakatów albo nie mają Państwo ze sobą potrzebnej gotówki, z przyjemnością prześlemy Państwu e-mailem fakturę zaliczkową, którą zapłacą Państwo przed rozpoczęciem plakatowania, wygodnie ze swojego biura albo z domu.

Stali klienci mogą po uprzednim porozumieniu się płacić przelewem bankowym na podstawie faktury wystawionej po plakatowaniu, ewentualnie na podstawie faktury miesięcznej.

Jakie formaty plakatów naklejamy?

Naklejamy standardowe formaty plakatów od najmniejszych, aż po duże w szeregu A4 do A0 i B4 – B1. Nietypowe formaty zawsze odnosi się do odpowiedniej wielkości i grupy cenowej dla formatów z szeregu A tak, że oblicza się ich powierzchnię w cm2. Zwykle mnoży się szerokość x wysokość plakatu, a wynik klasyfikuje się do odpowiedniej kategorii formatu A4, A3, A2, A1 albo A0. W każdym mieście jest następnie ustalana właściwa stawka cenowa dla każdego formatu plakatu.

Uwaga: Jeżeli chcą Państwo przykleić dwa osobne plakaty A3, które łącznie mają tworzyć format A2, cena zostanie obliczona za dwie sztuki A3. Nie dotyczy to przypadków, gdy plakaty skleił ze sobą sam klient.

Kiedy przykleja się plakaty? Czy mogę zamówić plakatowanie w różnych terminach?

Plakaty przykleja się w standardowe dni plakatowania, zwykle w niedzielę. W niektórych miastach funkcjonuje również drugi standardowy dzień plakatowania, zwykle we wtorek albo w środę. Oprócz standardowych dni plakatowania możemy Państwu zapewnić naklejanie plakatów i w jakimkolwiek innym terminie – chodzi tu o tzw. Plakatowanie ekspresowe. Plakatowanie ekspresowe jest wykonywane za niewielką dopłatą i można je zamówić w którymkolwiek punkcie odbioru plakatów albo za pomocą infolinii serwisu klienta +48 514 126 840.